Kayseri’nin gönlü zengin işadamı Saffet Arslan ; M.Uzel - Fotomaç Kayseri

Kayseri’nin gönlü zengin işadamı Saffet Arslan; M.Uzel - Fotomaç Kayseri - Uzel Ajans A.Ş.

Saffet Arslan.. İşadamı.. Yatırımcı asıl önemlisi de doğduğu büyüdüğü topraklarda, her vesile helalleşmeyi unutmayıp bilakis prensip edinen bir Kayserili, Kayseri sevdalısı... Kadir kıymet bilen, gelenek görenek ve ananevi değerleri asla unutmayıp, unutturmayan bir Kayserili, Kayseri sevdalısı Anadolu insanı..

Saffet Arslan yaptığı hayır ve hasenatla Kayseri’de ilk sıralarda yer almaktadır. Açlık, sefalet içerisinde bulunan insanlara, eğitim ve sağlık hizmetlerine yaptığı yardımlarla dikkat çekiyor. Bütün bunlar da bağış kültürünün yeni döneminin bir gerçeği olduğunu açıkça gösteriyor. Yaptığı bu hizmetler Kayserililer ve işadamları tarafından takdirle karşılanıyor. Geçtiğimiz günlerde Kayseri Kızılay Şubesine yardım edenler arasında ödül alan Arslan, bir kez daha kendinden söz ettirdi.

Törende karşılaştığım Saffet Arslan, ”Biz Kayserililer olarak her zaman hayır ve hasenatı seven insanlarız. Kayserililer hayır ve hasenatta her zaman yarış içindeler. Sadece Kayseri’ye okul, cami ve sağlık ocakları yapmıyorlar. Dünyanın her yerinde Kayserililerin bir eseri vardır. Bundan da mutluluk duyuyoruz. Her zaman yardıma hazırız. Yatırımlarını ağılık olarak kültür, sanat, spor, çevre eğitim ve sağlık alanlarında gerçekleştiren Saffet Arslan, İstihdam alanında da Kayseri de öncülük yapan bir iş adamıdır..

15 Yaşında iş hayatına atılan çıraklık, kalfalık, ustalık yapan Arslan, İpek Gurup olarak büyüyen kılı kırk yaran ve ince eleyip sık dokuyan özelliği nedeniyle pek çok krizi öncesinden fark edip, ona göre pozisyon alan, ticari adımlarda da bu nedenle genelde başarılı işlere imza atan Saffet Arslan, en büyük özelliği hayırseverliğidir. Her zaman çalışmayı ön planda tutan Arslan, ”Aynı vitesle giderseniz hedeflere ulaşamazsınız, vitesi büyütmemiz lazım, Biz Kayseri’de ilk mobilya fabrikasını kurarak İpek Mobilya yı dünya markası yaptık, tabi sadece mobilya sektöründe kalmadık. inşaat, alış veriş merkezi, maden sektörüne girerek bugün 4500 kişiye istihdam sağlıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde 1500 kişiye daha istihdam sağlayacağız” dedi.

Tüm bunları görerek diyorum ki, pekçok şeyi aşmış samimi duygularla doğup büyüdüğü toprakları unutmayan, aksine sahip ve destek çıkan Saffet Arslan gibi şahsiyetlerden her memlekete muhakkak lazım. Hele ki Anadolu kentlerine..

İşte bu yüzden Kayseri şanslı ve işte bu yüzden Arslan önemli ve ben şahsım ve de Kayserim adına kendisine teşekkür etmek için bu yazıyı kaleme aldım.. Teşekkürler Arslan, Kayserimizin deyimiyle, duasıyla noktalayayım yazımı, Allah birini bin yapsın...

M.Uzel - Fotomaç Kayseri, 15 Haziran