İyi bir işletmecilik ve demokrasi ; M.Uzel - Sabah Kayseri

İyi bir işletmecilik ve demokrasi; M.Uzel - Sabah Kayseri - Uzel Ajans A.Ş.

Son zamanlarda gördüklerim, duyduklarım, yaşadıklarım ve araştırmalarım bana keyif vermiyor.

Öyle bir zaman dilimindeyiz ki inanamıyorum…Nasıl geldik buraya? kim getirdi? Niye bu kadar sinirliyiz? Bir şeyleri saklamak, yada gizlemek için niye bu kadar efor sarf eder olduk? bilmiyorum.

Hiç anlamıyorum. Hem de hiç.

Zavallı gözlerim gördüklerim karşısında şaşkınım. Gözlerimi kapatıyorum. Bu kez karanlık hoşuma gitmiyor. Gözlerimi açtığımda ise şahit olduklarım beni mutsuz kılıyor. Ne yapacağım? Diye elimi kafama koyup giderim düşüncelere dalıyorum. Doluya koyuyorum almıyor. Boşa koyuyorum dolmuyor.

Gözümden vaz geçmiyorum.

Çınlayan kulaklarım, bu kez dikkatimi kulaklarıma veriyorum. İnsanların söyledikleri, keyif vermiyor. O zamanda kulaklarımı kapatıyorum. Hiç bir şey duymamak moralimi bozuyor. Fazla dayanamayıp, yine açıyorum kulaklarımı, insanların mutsuzluğu, içinden çıkılmaz hale gelen ekonomileri, dövizin füze gibi fırlayıp ardından, ardından paraşütle kedini bırakması, KOBİ’lerin döviz borcu nedeniyle patinaj çekmesi, iflas eden fabrikaların durumu işsiz kalan işçilerin çaresizliği ve söylemleri kulaklarımı tırmalıyor. Bu kez kulaklarım dan da vaz geçiyorum.

Yönümü siyasete dönüyorum, çünkü hem gözlerimin hem kulaklarımın çektiği sıkıntıları sonlandıracak tek merci siyaset. Liderleri izliyorum kavga ediyorlar. Çıkıp projelerini anlatmaları ve de Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunlarına çözüm için bir masanın etrafına oturup alçak sesle konuşup çözüm üretmeleri gerekirken, bir kaşık suda fırtınalar koparıyorlar.

Sonra dönüp, “Seçim öncesinde bunlar gayet doğal” deyip kendi kendimi teselli ediyorum.

22 Gün sonra seçim var. Halkın iradesinin galip geleceği gün o gündür. Seçim sonuçlarını hep birlikte göreceğiz.

Ne yapalım?
Demokrasi böyle bir şey işte..

Oturup araştırma yapmaya başlıyorum. Yaptığım araştırmalarda geleceğimiz keyifli. Dünya da sanayi üretimde en genç makina parkına sahip bir ülke olarak, ihracatta son yıllarda aldığımız ivme, bana keyif veriyor. Türk Mali ürünlerinin tüm dünya da kalitesi ile boy göstermesi, moralimi yükseltiyor. Genç nüfusumuz iyi eğitilebileceğini düşünmek beni heyecanlandırıyor. Okula giden çocuklarımıza bakarken, heyecanlanıyorum. Doğal kaynaklarımız dünyanın geleceğinde bizi güçlü kılıyor. Bu seçimlerde iktidara gelecek olan saygıdeğer siyasetçimizin yapması gereken tek bir şey var,

İyi bir işletmecilik ve demokrasi..

M.Uzel - Sabah Kayseri, 2 Haziran