Haydi oy kullanmaya! ; E.Uzel - Fotomaç Kayseri

Haydi oy kullanmaya!; E.Uzel - Fotomaç Kayseri - Uzel Ajans A.Ş.

Pazar günü sandıktayız. Oy kullanmak bir demokrasi dersidir. Kısaca, ”Söz milletindir” de diyebilirsiniz. Çünkü o küçücük odada yalnız kalındığında “Vicdanın sesi dinlenir” Ve milletin iradesini belirlemek için mühürlenen oy pusulası zarfa konulur.

Yapılması gereken; İnancımız ne diyorsa, o yönde oy kullanmaktır Bir oy deyip geçmeyin. O oyla,81milyon insanın kaderini belirleyeceksiniz. Herkesin kendine göre “kırmızı çizgileri” vardır. Oyunuz, mutlak “birliğimizin ve dirliğimizin” ifadesi olmalıdır. Bu bir duruştur. O duruşta, Türk demokrasisinin geleceği vardır. Cumhuriyeti ,95 yıl önce kuran zihniyet vardır. Bugün Türk seçmeni için; Öncelikle, ”Vatan coğrafyasının bölünmez bütünlüğü” Ve şehitlerimizin kanı söz konusudur. Bu ülkenin sınırları nasıl cetvelle çizilmediyse, 24 Haziran da sandıktan, cetvelle çizmeye kalkışanlara ders olacak bir sonuç çıkmalıdır.

Oy kullanmayan kalmasın

Biz büyük bir milletiz ey ahali…

Bu günkü kaos ortamından çıkmak için önümüzde zorlu bir süreç olabilir.

Bunu kısaltacak olan 24 Haziran 2018 seçimleridir.

Yani; Milletin iradesidir. Sandığa gitmektir. Siyasetten, iktidar ya da muhalefete oy vermiş seçmenler; Kırgın olmakta haklı olduğunuz yüzlerce konu olabilir.

Ama bilin ki tarih bunların hiç birini yazmaz. Sadece 24 Haziran’ın sonuçlarını yayınlayacaktır.

“20.Genel seçimi olacak bu Türkiye’nin. Ne değişti?” Demeyin. 24 Haziran sorunları olan bir Türkiye’nin bir şekilde içinden çıkılması için atılacak adımların başlangıcıdır. Bir sözüm de, ”Ben herkese tepkiliyim, oy kullanmayacağım” diyenlere…

Son derece yanlış bir tepki. Belki düşüncelerini, beklentilerini tam olarak ifade eden bir siyasi parti olmasa da, oy verebileceğin sana göre kötünün iyisi bir siyasi parti olmalıdır. Ülkemizin arttık oyalanacak vakti kalmamıştır. “Parlamenter sistemin ayakta kalabilmesi için bu ülkede yaşayan herkesin oyuna ihtiyaç vardır. Neden mi?  “Oy kullanmak” bir özgürlüktür de ondan..

E.Uzel - Fotomaç Kayseri, 22 Haziran