Uzel Medya A.Ş. gazete ilan reklam web site logo mobil uygulama prodüksiyon video tasarım grafik

Türkiye’nin gönlü zengin işadamı Süleyman Çetinsaya

Türkiye’nin gönlü zengin işadamı Süleyman Çetinsaya | M.Uzel, Uzel Ajans A.Ş.

Süleyman Çetinsaya İşadamı.. Yatırımcı ve aslı önemlisi doğduğu, büyüdü gü topraklara hayır hasenatını hiç esirgemeyen Türkiye’nin gönlü zengin Kayseri sevdalısı… Anasının atasının topraklarını sürekli hatırlayan, kadir kıymet bilen, gelenek görenek ve ananevi değerleri asla unutmayıp, unutturmayan bir Kayserili, Kayseri sevdalısı, hayır hasenatı seven, Anadolu insanı..

Yukarda söylediğim gibi Kayseri ile ilişkisini hiç kesmeyen Süleyman Çetinsaya, hem yatırımda hem de hayır işlerinde sadece Kayseri’ye değil Türkiye’nin her yerine hayırlar yapan Çetinsaya’yı bir kez daha tebrik etmek lazım, geçenlerde Erciyes Üniversitesi’nden bir dostum, Süleyman Bey ve İstanbulda bulunan bazı iş adamlarına öncülük ederek, Türkiye’nin en modern 120 yataklı çocuk hematoloji, onkoloji ve kemik iliği, nakil birimleri olan 8000 metre kare üzerine inşaa edilen bu hastanede çok fonksiyonel olacağını söyleyen ünlü mimar yakın dostum Sabri Paşayiğit, “Böyle bir hastane yapmaktan çok mutluyum” dedi. Çünkü bu hastane Türkiye de ilklerden olan bir hastanedir.

Bu konu hakkında kendisi ile görüştüğüm Süleyman Çetinsaya, şunları söyledi: “Biz Kayserililer olarak her zaman hayır ve hasenatı seven insanlarız. Kayserililer hayır ve hasenatta her zaman yarış içindeler. Sadece Kayseriye okul, cami ve sağlık ocakları yapmıyorlar. Dünyanın her yerinde Kayserililerin bir eseri vardır. Bundan da mutluluk duyuyoruz. Her zaman yardıma hazırız. Yatırımları ağırlık olarak kültür, sanat, spor, çevre eğitim ve sağlık alanlarında gerçekleştiren Süleyman Çetinsaya, hayırseverlik çalışmalarına 7 den 70’e toplumun bütün bireylerinin sosyal ve kültürel gelişimi, yerel ekonomilerin kalkınması ve duyarlığının yaygınlaşması için gerçekleştiriliyor.

Erciyes, AGÜ, Nuh Naci Yazgan Üniversitesinde ve diğer eğitim alanlarında hayırseverliliği ile önde olan, pek çok eğitim kurumu, konferans salonları yaptıran Süleyman Çetinsaya, Kayseri ve Bölgenin en modern kan merkezi ve benzeri hayır işleriyle sağlıkta pek çok kişinin hayır duasını aldı ve almaya da devam ediyor.

Kayseri turizmin gelişmesi ve ilerlemesi için Kayseri’nin Orta Anadolu’nun en lüks, en büyük oteli olan Radisson Blu açarak turizmde Kayseri’ninde var olduğunu öne çıkardı. Kayseri’ye yaptığı Kayseri Park Avm ile 1000 kişiye istihdam yaratan Çetinsaya, yakın bir zamanda Erciyes’te yapacağı otel ile Kayseri de kayak turizminde de büyük katkı sağlayacağından eminim.

Tüm bunları görerek diyorum ki, pek çok şeyi aşmış samimi duygularla doğup büyüdüğü toprakları unutmayan, aksine sahip ve destek çıkan Süleyman Çetinsaya gibi şahsiyetlerden her memlekete muhakkak lazım. Heleki Anadolu kentlerine..

İşte bu yüzden Kayseri şanslı ve işte bu yüzden Çetinsaya önemli ve ben şahsım ve de Kayseri adına teşekkür etmek için, bu yazıyı kaleme aldım... Teşekkürler Çetinsaya, Kayserimizin, Türkiyemizin gönlü zengin işadamı.

M.Uzel - Takvim Anadolu, 23 Mart